katzumivenegas6134 katzumivenegas6134 31-05-2023 History contestada Jamie went to the grocery store to get ingredients for baking brownies. He bought a bag of flour, a dozen eggs, and 2 bags of chocolate chips. The flour cost $3. 95 and d dozen eggs cost $1. 99. His total purchase cost $8. 44. How much did each bag of chocolate chips cost?