So 20 for 8 would mean that each notebook Costs 40 cents ^ do 8 (money) divided by 20 (# of notebooks) 30 for 10 would mean that each notebook costs about 33 cents ^ do 10 (money) divided by 30 (# of notebooks) So arguably, 30 for $10 is a better deal! Hope that helped