austint1414
austint1414
26-10-2018
Mathematics
contestada
***Will Mark Brainliest***|***25 Points***
Respuesta :
Аноним
Аноним
26-10-2018
For every 2 dollars, you can get 1 pound of grapes.
Hence, for every dollar, you can get 1÷2=0.5 pounds of grapes.
Thus the answers for the first and second questions are 0.5 and 2 respectively.
Answer Link
Swiftie505
Swiftie505
26-10-2018
Hi. Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
how do you solve for 2m(5m-8)-1=60
Kelly has 4 times as many songs on her music player as lou tiffany has 6 times as many songs on her music player as lou altogether,they have 682 songs on their
Are carbohydrates, proteins, lipids and nucleus acids considered to be organic?
A spaceship accelerates from 0m/s to 40m/s in 5 seconds. What is the acceleration of the spaceship
Jenny buys 2/5 pound of mixed fruit for $2.50. At this rate, how many pounds of mixed fruit can he buy for $10?
PLEASE HELP ME I WILL RATE BRAINLIEST ANSWERBelinda wrote the following phrase to describe the movement of particles in a state of matter. "Marbles glide past o
If 23 out of every 100 people like ribs what percentage is that
What is the link between the electronic structure of ions and the electronic structure of Noble gases
Please help me with this question.
How do predator and prey affect the competition in an ecosystem