on a farm,a farmer decides to give pizza to her 15 ducks a a treat.she orders 3 pizzas,and the total price is $23.46.What is the unit price for each pizza

Respuesta :

ALin03
Divide 23.46 by 3. Answer is $7.82 per pizza. 
You will have to divide $23.46 and 3 which equals=

$7.82