Helen wants to buy 8 boxes of crayons at $1.94 per box for the day care center that she runs estimate the total cost of the crayons

Respuesta :

Answer: $16

Step-by-step explanation:

1.94 * 8 = 15.52

$15.52 rounds up to $16