jadbak9982
jadbak9982
29-09-2020
Mathematics
contestada
25 pounds of dog food at $1.25 per pound
Respuesta :
Nodad00
Nodad00
29-09-2020
Answer:
$31.25
Step-by-step explanation:
multiply 25 by 1.25
Answer Link
Аноним
Аноним
29-09-2020
Answer:
$31.25 for 25 pounds in all
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 38+ )
Otras preguntas
who is the one person that anne frank was accountable to?
Scientific knowledge is
How much of a radioactive kind of promethium will be left after 20 days if you start with 9,056 grams and the half-life is 5 days?
Which form in the medical record contains information about advance directives? A) medical history B) Nursing history C) physician's order sheet D) admission
write Declaration of Independence of mountain dew
Three people participated in a free throw shooting contest. Glenna made x shots, Val made 2x-10 shots, and Kim made x+10 shots. If a total of 180 shots were mad
Proactiv and George Foreman Grill became successful after appearing in television commercials that asked customers to call a toll-free number or go to a website
Problem is in the image
solve pls brainliest
The advantages and disadvantages of online examination