Respuesta :

the answer is 16 because each note book cost 4 dollars

Answer:

80$ for 4 / 16$

Step-by-step explanation:

If you see the price on one note book and its 20$, and you want 4 note book you have to mutiply the price by 4 and you'll get 80$!  

Hope this helped

Happy Halloween!