last month Mrs. Hamilton bought a 4 pound bag of potatoes for $9.12. This month she purchased a 6 pound bag of potatoes for $11.40. What is the difference in the unit cost per pound that Mrs. Hamilton paid​

Respuesta :

Answer: 38 cents

Step-by-step explanation:

i could be wrong though