Jujurod
Jujurod
30-11-2020
Mathematics
contestada
Unit rate for 2.88 for 12 ounces
Respuesta :
nykeyagray8
nykeyagray8
30-11-2020
Answer:
0.24 per ounce
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 11+ )
Otras preguntas
Solve for X. 2x/8 = x + 4/20
Sam's employer deducts 20% in payroll and state taxes from his base salary before writing his paycheck. Sam's monthly paycheck is $1,600. Part A- What is Sam's
the ages of three sisters are consecutive integers. the sum of their ages is 45 calculate their ages
32.8, 31.5, 30.2, ___, 27.6 what is the missing number
If F(x) and G(x) are inverse functions, which statement must be true? A. F(G(x))=1 B.F(G(x))=x C. F(x)=1/G(X) D. F(X)=-G(X)
The people who migrated to Melanesia developed A. an advanced economy based on telecommunications and information technology. B. protected settlements. C. a c
Which physical method can be used for obtaining a sample of salt from a small beaker of salt water?
please help me please
How would you judge Samuel Slater and Francis Lowell, who brought secrets to the United States illegally?
Johnson’s Great Society included civil rights reforms as well as social programs, such as those to combat poverty.