A grocery store sells avocados for $1.25 each. The graph shows the cost for different numbers of avocados.

Drag each list, statement, or equation below to show whether it describes the independent quantity, the dependent quantity, or neither.

A grocery store sells avocados for 125 each The graph shows the cost for different numbers of avocados Drag each list statement or equation below to show whethe class=

Respuesta :

Answer:

A grocery store sells avocados for $1.25 each. The graph shows the cost for different numbers of avocados.

Drag each list, statement, or equation below to show whether it describes the independent quantity, the dependent quantity, or neither.

Step-by-step explanation: