hayesma201
hayesma201
27-01-2021
Mathematics
contestada
What is the unit rate for $3.50 for 7 pens?
Respuesta :
juhipatel
juhipatel
27-01-2021
Answer:
.50
Step-by-step explanation:
$3.50/7=.50
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
what are two fractions you can make out of 4/8
Use your understanding of root words to determine the meaning of the word bonafide. a. Authentic b. Broken c. Unlikable d. Simple
order these numbers from least to greatest, 749,340;740,999; 740,256
Ned mows a 450 square foot garden in 15 minutes. How many square feet of the garden does he mow in 1 minute?
1/4 of 12 bottle of water
which of the following territories did Germany acquire at the end of the franco-Prussian war
which of these world religions is considered the oldest, and where did it originate? a.) Islam, which originated in the Middle East b.) Buddhism, which origina
how often are the rules of the house and Senate printed
jason has 330 pennies. richie has 268 pennies.rachel has 381 pennies.which two students have more than 700 pennies combined
why was the Battle of El Alamein significant?