NEED FAST HURRY

A candy store sells caramels and milk chocolate by the pound the table below shows the total cost in dollars for a pound of each type of candy the store sells

Caramels: $9.28
Milk Chocolate: $12.80

How much more is the cost for 1 3/4 pounds of milk chocolate than the cost for 1 3/4 pounds of caramels?

Respuesta :

Answer:

$6.16

Step-by-step explanation:

Answer:

Caramels=$16.24

Milk chocolate=$22.40

All together= $29.04

Step-by-step explanation: