janiahaustin04
janiahaustin04
29-01-2021
Mathematics
contestada
$32.00 for 10 cookies
Unit rate.
Respuesta :
ngoa1575
ngoa1575
29-01-2021
Answer:
$32/10 = $3.2/cookie
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 45+ )
Otras preguntas
Natalie reads an average of 205 minutes a week. A year has 52 weeks. How many minutes does Natalie read in a year?
I am really bad at Spanish Is this true or false?
Which of the following is the best example of globalization? A. Country shutting its borders to outsiders and cutting off contact with the outside world. B. Two
Artisoh said to Dinesh ,"aren't you in the office" into direct speech
When on trial for crimes committed in the German concentration camps during the Holocaust, many soldiers who carried out the atrocities claimed that they were f
Question: 5 In 2014, what percentage of the world population has access to the Internet? Less than 30% Less than 50% Over 50% Over 80% Please help
Solve: a. 5y – 3 = – 18 b. -3x – 9 = 0 c. 4 + 3(z - 8) = -23 d. 1 – 2(y – 4) = 5
A Russian citizen has illegally obtained a Siberian tiger and is trying to sell the tiger’s fur in the United States. What treaty does this violate?
write the equation of the line that satisfies the following conditions.
The formula for the volume V of a cylinder is V =TTr2h , where r is the radius of the base and h is the height of the cylinder. Solve the formula for h. Then fi