Respuesta :
Answer:
4
Step-by-step explanation:
Divide amount of money ($12) by the cost of the box ($3)
12/3 = 4
Answer:
B. 4
Step-by-step explanation:
Divide the amount of money (12) by the cost of the boxes (3). 12 divided by 3 is 4.
Answer:
4
Step-by-step explanation:
Divide amount of money ($12) by the cost of the box ($3)
12/3 = 4
Answer:
B. 4
Step-by-step explanation:
Divide the amount of money (12) by the cost of the boxes (3). 12 divided by 3 is 4.