dimple11412
dimple11412
30-03-2021
Mathematics
contestada
8cups for $4
what is the unit rate
Respuesta :
thememer909
thememer909
30-03-2021
2 cups per dollar this is why
8 Cups ÷ 4
4 dollars ÷ 4
=
2 Cups
1 dollar
=
2 Cups
dollar
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
Subtract (enter answer is standard form) (-2x^4-2x^3+8x^2+2)-(x^4-5x^3+2x+7) Which graph represents the inequality? (has picture) 2x-3y≤6 Multiply 8y^4(2y^4-3y^
what was a similarity between the Bill of Rights and the Magna Carta
In general, the air temperature decreases 12 degrees Fahrenheit for every 4,000 feet increase altitude. If a hiker climbs 3,000 feet, by how much can she expect
. Round 12.5829 to the nearest hundredth. Rounded number = ___
What is the capital of Indiana
Before each international match, New Zealand’s national rugby team performs a pre-battle dance of the Maori, the __________. A. ta moko B. mana motuhake C. maui
The sides of a hexagon are equal in length. The perimeter of the hexagon is at most 42 in. Find the possible side lengths of the hexagon
What could be found in the pyramids? Select ALL that apply. Question 3 options: the pharoah's treasure for the afterlife fake burial chambers the pharoah live g
Describe Christ's relationship to the church.
list three reasons why grendel from beowulf might have led a painful life