A family of 4 are
eating out. Each
order the same
meal. The total
cost of the meal is
$48.40.
What is the cost for
each meal?

Respuesta :

Answer:

$12.10

Step-by-step explanation:

Divided 48.40/4

Answer:

$12.10

Step-by-step explanation:

it would be 48.40 divided by 4

Hope this helps!