Which rates are unit rates? Check all the apply.
12 apples: 3 baskets
9 students
1 table
87 pebbles per aquarium
10 apple slices for each child
$5 for 4 muffins

Respuesta :

12:3
87 per aquarium
10 apples each child
5 for 4 muffins