Respuesta :

Answer:

1.5 g $0.90

8 g $4.80

Step-by-step explanation:

I did it on the calculator

price ÷ g = price of 1 g

price of 1 g × 8 = $4.80

making it correct

edit: mixed up the numbers but its corrected now :)