amandapugh879 amandapugh879
  • 28-09-2021
  • Mathematics
contestada

A package of 4 pairs of insulated costs ​$21.96. What is the unit price of the pairs of ​?

Respuesta :

genevieveherro
genevieveherro genevieveherro
  • 28-09-2021

Answer:

$5.49

Step-by-step explanation:

21.96 / 4

You will get you unit price after you do that

Answer Link

Otras preguntas

why do we need energy yielding food items more in our balanced diet​
Use the mass and density data to calculate the volume of corn syrup to the nearest tenth. Mass of corn syrup = 57.3 g Density of corn syrup = 1.38 g/mL
How can you determine what type of solution an equation has when solving? Explain.
If a+b+c=6,ab+bc+ca=11,then what is a3+b3+c3-3abc
what do you mean by elderly people? how are they the source of knowledge and experience? how can we be benefited by their knowledge and experiences? illustrate
Hello! Everyone ^^ I'm new and I dont know wat to do? :O
A rescue company determined that 90 out of 100 calls they received were true emergencies. Which describes the fraction of their calls that were true emergencies
18 = 3(3x − 6) multi step equations show all steps pls
A bucket has a leak that started 6 hours ago. At time 0, when the bucket just emptied, a tap was turned on for 3 hours. The amount of water in the bucket can be
Opoints A pronoun is a word that takes the place of a noun a pronoun a noun or another pronoun