aissiajackson
aissiajackson
26-10-2021
Mathematics
contestada
What's the product of -2 1/4 and 2 1/2
Respuesta :
hk120811
hk120811
26-10-2021
Answer:
Multpliication
Step-by-step explanation:
the answer is -5.625
Answer Link
ATTACKcat15
ATTACKcat15
30-10-2021
-5the answer is —5.625
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 43+ )
Otras preguntas
A 2-yard piece of twine costs $18.84. What is the price per foot?
Write these numbers in standard form: a. 8731000 b. 0.053 c. 0.00094 d. 0.543 e. 28765 f. 3 x 6 x 104 g. 170 x 10-2 h. (3 x 10-3)3 i. (2 x 10-4) (5 x 103) j
Essay describing parents in 200 words
simple equationon fraction
Write [tex]\frac{6^{2}}{\sqrt[3]{6} }[/tex] as a single power of 6.
PLEASE HELP. WILL GIVE BRAINLIEST AND 5.0 STAR RATING
So I have a wet roll. I put the wet roll into a plastic bag, and in the plastic bag is a wet paper towel. How long will it take to mold?
adjectives of the alphabet
I WILL GIVE 20 POINTS TO THOSE WHO ANSWER THIS QUESTION RIGHT. Find m2C in the quadrilateral.
What is 2 2/3 x 2 2/5 in its simplest form?