9. Giselle has a gift card for a local lawn and
garden store. She uses the gift card to rent a
tiller for 4 days. It costs $35 per day to rent
the tiller. How much will she pay for all 4
days?
Thanks

Respuesta :

Answer:

solution-----

Here,

cost of rent per day=$35

cost of rent for all 4 days =$35×4

=140