ShirZ592664
ShirZ592664
28-10-2022
Mathematics
contestada
If 6 cost $60, how much do 8 cost
Respuesta :
AnatolyE525184
AnatolyE525184
28-10-2022
First let's calculate the radius of the cost
[tex]\frac{60\text{ \$}}{6}=10\text{ \$}[/tex]
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
The accompanying table shows the number of bacteria present in a certain culture over a 4 hour period, where x is the time, in hours, and y is the number of bac
Units-of-activity Depreciation A truck acquired at a cost of $160,000 has an estimated residual value of $10,350, has an estimated useful life of 41,000 miles,
The first extra-solar planet around a main sequence star (i.e., not a neutron star or white dwarf) was found around the star 51 Pegasi in 1995. The large planet
Shen paid $14.98 for a 7.26 KG bag of dog food. A few weeks later he paid $17.54 or 7.94 kg bag. Find the unit price for each bag.
how moles are there in 15 grams of SiO2
Hibernation and having heavy fur coats are adaptations of animals in which biome. a. taiga b. grassland c. desert d .temperate forest e. tropical rainforest
HELP ASAP ASAP!! NO LINKS PLEASEEEE OR U WILL BE REPORTED, I NEED AN ANSWER WITH EXPLANATION AND WORK SHOWN OR EXPLAINED, WILL GIVE BRAINIEST!!
Add.Students will complete an online Skills Update. Some problems may be based on skills from a previous grade. If necessary, read the directions, questions, an
The lengths of two sides of a triangle are 24 inches and 43 inches. What is the range of the possible lengths, in inches, for the third side, x, of this triangl
A triangle has sizes measuring 11 cm, 16 cm, and 16 cm. A similar triangle has sides measuring x cm, 24 cm, and 24 cm. What is x?