Respuesta :

4 oz for $0.98

12 oz for $1.75

Divide the cost by the ounces to calculate the cost per ounce.

0.98 /4 = $0.245 per oz

1.75 / 12 = $0.14583 per ox

Is better to buy 12 oz for $1.75