Respuesta :

To know how much costs each marker you have to divide the total amount Mark paid, by the total number of markers, then:

[tex]\text{Cost per marker}=\frac{2.16}{12}=0.18[/tex]

Thus, each marker costs $0.18

Otras preguntas