Martina98
Martina98
29-03-2017
Mathematics
contestada
Can someone help me???
Respuesta :
Аноним
Аноним
29-03-2017
Grapes is $1.00 a pound and we are trying to find out 3.5 pounds so we multiply the price for one unit by the amount of units. ($1.00 x 3.5 = $3.50)
The answer is
C) $3.50
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
A presidential candidate does not need private financing. He can actually run a campaign using only his own personal money. true or false?
In photosynthesis, what substances come in from the outside, what substances are produced
What's the algebraic expression of "the product of 3x and (3x1) is at least 35
In _____, marketers determine price based on what consumers are willing to pay and then subtract desired margins to yield target costs. Select one: a. cost-base
The diagonal of a cube is 28 cm. Identify the length of an edge. v_v I need help. XD Please explain how to get the answer, since I'm completely oblivious.
How is it possible for an offspring to exhibit a recessive trait if neither parent exhibited that recessive trait? What must be true about the parents’ genes fo
The terms brahma,dharma,and moksha,are most closely associated with which religion?
What is 49 divided by 1/3?
The Populist Party got its start because of what event?
What was one reason why the Greek city-states in Persian territory were unhappy with Persian rule? They preferred Athenian rule. They didn't like being forced t