JENNY111010
JENNY111010
27-03-2018
Mathematics
contestada
Can u plzzzzzzzz help with number 4
Respuesta :
daniellanicole
daniellanicole
27-03-2018
20 divided by 1.25 = 16, so she can buy 16 medium sodas. I do not know how to make a table for this question sorry
Answer Link
KQVong
KQVong
27-03-2018
Number 4 would be 16 medium sodas because 20 / $1.25 = 16
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
Please, please answer soon I need the answer Its worth all my points A rectangular figure that represents a flag. The rectangle is divided into two horizontal
Identify the speaker... "I was privy to the secret griefs of wild, unknown men. Most of the confidences were unsought-frequently I have feigned sleep, preoccupa
Can i have a explanation about the stratosphere
A 4-quart container of window cleaner costs $10.08. What is the price per cup?
Did the Mongols have a positive or negative influence on China? 3 examples.
How did america come a superpower?
One side of a plant is exposed to sunlight and the other side of the plant does not receive sunlight. is the response biological or behavioral?
QUIZ #2 When you eat food you move this bone, the what?
Which sentence about the history of education is the best and most accurate example of an analytical statement? 1.African Americans were prevented by law from l
I said some mean things to the girl i like and now i dont know how to make her feel better??? No stupid answers pls its to early in the morning