babekay
babekay
28-03-2018
Mathematics
contestada
What is the cost , per pound, for the candy.
Respuesta :
edyg144
edyg144
28-03-2018
what you would do is divide the cost by pounds so you do 12$/10lbs which is 1.2$ per pound.
Answer Link
amandalee2
amandalee2
28-03-2018
she is correct, divide the cost by pounds and that’s the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
What is an effect of air pollution? a) Deforestation b) Less water c) Cloud creation d) Ozone depletion
The sum of two numbers is 8. Two times the larger number plus four times the smaller number is 8. Find the numbers.
What is the correct explanation of the joint movement called protraction? Multiple Choice -Posterior movement of a part of the body in the transverse plane -Mov
Which function represents uninhibited growth?
Can someone help me please ?
Although, World War II did not provide the world's first holocaust (nor its last,) the Holocaust refers to ...
i need the answer to this question fast and dont give the wrong answer
What is the theme of the boxcar children?
In male animals, sperm is produced by the: gills testes ovaries which one?
What role did the aristocracy play in politics?